20 marca 2010 odbędzie się międzyklasowy turniej piłki koszykowej dziewcząt

W Styczniu odbył sie międzyklasowy turnij piłki halowej chłopców
Po wyrównanej walce tytuł mistrzów Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Bukowcu

zdobyła klasa V

II miejsce klasa VI

III miejsce klasa IV

Gratuluję zwyciężcom

,,Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek,

ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu"

dr Wojciech Oczko

Szkolne zajęcia sportowe odgrywają kluczową rolę we wczesnej edukacji i kształtowaniu szczególnych umiejętności społecznych. Chociaż wiele dzieci aktywnie uprawia sport, jedynie część z nich ma okazję robić to w szkole. Zwłaszcza dla najmłodszych, szkoła jest często jedynym miejscem, gdzie mają szansę na rozwój sprawności fizycznej oraz naukę podstawowych zasad poprzez zabawę, na przykład sposobu ustalania i stosowania reguł w celu osiągnięcia założonych celów w ramach zespołu. Sport w szkole jest bardzo ważny dla realizacji programu kształcenia, redukuje potencjał agresji i poprawia sprawność umysłową oraz zdolność koncentracji.

ZASADY SPORTOWE:

UPRAWIAJCIE SPORTOWY TRYB ŻYCIA.

PAMIĘTAJCIE, ŻE SPRAWNOŚĆ FIZYCZNA WPŁYWA BEZPOŚREDNIO

NA SPRAWNOŚĆ UMYSŁOWĄ.

SPORT DAJE MOŻLIWOŚĆ ODSTRESOWANIA SIĘ.

POPRAWIA SIĘ ZDOLNOŚĆ ZAPAMIĘTYWANIA, A TYM SAMYM LEPSZEGO PRZYSWAJANIA WIADOMOŚCI Z ZAJĘĆ LEKCYJNYCH.

POPRAWIA SIĘ CAŁA SYLWETKA I OGÓLNE SAMOPOCZUCIE.

KAŻDA POKONANA TRUDNOŚĆ FIZYCZNA

JEST POWODEM DO ZADOWOLENIA Z SIEBIE.

SPORT WYRABIA W KAŻDYM TAKIE CECHY JAK: WYTRWAŁOŚĆ, CIERPLIWOŚĆ, SPRAWNOŚĆ, PRACOWITOŚĆ, ODPOWIEDZIALNOŚĆ, UMIEJĘTNOŚĆ PRZEGRYWANIA.

SPORT TO ZNAKOMITA MOŻLIWOŚĆ ROZRYWKI, KONTAKTU Z RÓWIEŚNIKAMI, NAUKA PRACY W ZESPOLE.

SYSTEMATYCZNE UPRAWIANIE SPORTU POŁĄCZONE ZE ZDROWYM ODŻYWIANIEM, CHRONI ORGANIZM PRZED CHOROBAMI CYWILIZACYJNYMI, TAKIMI JAK: CHOROBY UKŁADU KRĄŻENIA, OTYŁOŚĆ CZY CUKRZYCA.

• Szkoła Podstawowa im Mikołaja Kopernika w Bukowcu
    Szkoła Podstawowa w Bukowcu, ul. Szkolna 3, 95-006 Brójce